مقالات, وبلاگ

ساختمان کوله پشتی و تنظیم مناسب آن – Backpacks structure

کوله پشتی - ساختمان کوله پشتی و تنظیم مناسب آن - Backpacks structure

آگاهی درباره ساختمان کوله پشتی و ویژگی های مختلف آن علاوه بر اثرگذاری بر انتخاب کوله، باعث بالا رفتن طول عمر کوله شما و استفاده موثر تر و کاراتر با بارهای مختلف درون آن می شود. آگاهی درباره اینکه چگونه به سرعت کوله قله خود را به کوله اصلی متصل کنید، چگونه چوب اسکی یا باتون ها را به کوله وصل کنید یا اینکه تسمه های حمل بار را چگونه تنظیم کنید، تفاوت بزرگی در نحوه استفاده از کوله جدیدتان ایجاد می نماید. در ادامه و در عکس، بخش های بسیار پایه ای یک کوله نمایش داده شده است و قسمت های قابل تنظیم کلیدی کوله با رنگ قرمز متمایز گردیده.

تسمه های حامل بار (Load Lifter Straps): این تسمه ها تسمه های بالای شانه را به بالای کوله متصل می سازد. و وقتی به درستی تنظیم شوند از متمایل شدن کوله نسبت به پشت شما جلوگیری می کنند. به صورت ایده آل بهتر است این تسمه ها با زاویه 45 درجه قرار بگیرند.
تسمه سینه(Sternum Strap): تسمه سینه بر روی قفسه سینه بسته می شود و دو تسمه شانه ها را در جلو به یکدیگر متصل می سازد و باعث بالا رفتن ثبات کوله می شود. بعضی کوله ها این قابلیت را دارند که ارتفاع این تسمه قابل تنظیم باشد تا به صورت مناسب تری روی سینه شما قرار بگیرد.
تسمه های فشرده ساز(Compression Straps): این تسمه ها در دو طرف کوله محکم می شوند. وقتی کوله کاملا پر است می توان آنها را باز کرد تا کوله جای بیشتری داشته باشد و وقتی بار داخل کوله کمتر است آنها را تنگ می کنیم. این کار این اجازه را به فرد استفاده کننده از کوله می دهد که حتی اگر کوله کاملا پر هم نباشد اما از ثبات مناسبی برخوردار باشد. این یکی از ویژگی های اصلی یک کوله است که آن را به یک کوله با چند کاربرد تبدیل می سازد و می توان از یک کوله در برنامه یک روزه یا چند روزه استفاده نمود.
تثبیت کننده کمربند(Hipbelt Stabilizer): این تسمه می تواند دور کمربند کوله سفت شده و از این طریق تعادل و راحتی کوله را بهبود بخشد.

همچنین یکی دیگر از مهمترین بخش های کوله، بخش حامل بار پشت آن است. در کوله های مدرن، این بخش به صورت یک قالب آلومینیومی و یا پلاستیک فشرده در داخل قسمت پشت کوله قرار گرفته و به کوله شکل مناسب و با ثباتی می دهد و علاوه بر پخش بار، راحتی بیشتری به کوله می بخشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *