دوبی‌سل چیست ؟

دوبی‌سل، نام گروهی است که ارائه خدمات متنوع در زمینه گردشگری و طبیعت گردی، در دو سطح عمومی و تخصصی، را در پیش گرفته است. هدف دوبی‌سل، پوشش تمامی زمینه های گردشگری و طبیعت گردی برای عموم مردم ایران است.

دوبیسل به چه معناست؟
دوبی‌سل نام یخچالی واقع در رخ شمالی کوه دماوند است. اصل آن دیو- سل بوده و به مرور به دوبی‌سل تبدیل شده است. دیو به همان معنای امروزی و سل به معنای آبشار است.

فروشگاه دوبی‌سل
فروشگاه دوبی‌سل، محلی است برای تأمین تجهیزات تمامی ورزش های مرتبط با طبیعت. با افزایش گرایش مردم به سمت کوهنوردی و طبیعت گردی و همچنین تنوع بسیار زیاد این محصولات، نوعی سردرگمی بین تازه واردان به وجود می آید. این سردرگمی معمولا به ضرر خریداران تجهیزات تمام می شود. چرا که آنها نمی دانند چه تجهیزاتی، چه برندی و با چه قیمتی مناسب کارشان است. در این جو سردرگمی متأسفانه عده ای هم هستند که از عدم آگاهی تازه واردان سوءاستفاده می کنند.
به همین دلیل یکی از شاخه های فعالیت دوبی‌سل متناسب با نیاز جامعه، در زمینه فروش تجهیزات کوهنوردی و طبیعت گردی ایجاد گردید.
اما چرا به صورت یک فروشگاه اینترنتی؟! فروشگاه های اینترنتی نسل جدیدی از مدل های کسب و کار در جهان امروز هستند که به سرعت در حال گسترش در تمامی سطوح جوامع بوده و رفته رفته جایگزین فروش سنتی می شوند. دلیل این اتفاق این است که فروش اینترنتی شرایط را هم برای مشتریان و هم برای فروشندگان بسیار مناسب تر کرده و به نوعی یک فرآیند فروش برد-برد به حساب مب آید. برخی از این دلایل را به صورت خلاصه در چند بند زیر، با هم مرور می کنیم:
–         جامعه هدف مشتریان بسیار گسترده تر نسبت به شیوه سنتی.
–         دسترسی مشتریان به تعداد زیادی فروشگاه و حجم بالای اطلاعات و به وجود آمدن فرصت مقایسه بهتر با صرف زمان و انرژی و هزینه کمتر نسبت به مدل سنتی.
–         امکان سرویس دهی به مشتریان نامحدود به صورت همزمان
–         عدم وجود محدودیت زمانی برای خرید
–         از بین رفتن محدودیت مرزهای جغرافیایی برای خرید
–         عدم نیاز به فضای فیزیکی جهت فروش و در نتیجه کاهش هزینه های سربار همچون اجاره، مالیات مغازه، هزینه های جاری و …
–         کاهش هزینه تمام شده کالا در نتیجه کاهش هزینه ها
–         امکان اجرای مدل های متنوع فروش که دست تامین کننده و مشتری را برای انتخاب، باز می گذارد.
اینها تنها گوشه ای از مزایای استفاده از فروشگاه های اینترنتی هستند. اگر علاقه مند هستید می توانید برای اطلاعات بیشتر به حجم عظیم مقالات علمی که در ده سال اخیر در این زمینه کار شده است مراجعه کنید. ( کلیدواژه ها جهت جستجو در پایگاه های علمیe-commerce – Online shopping – internet retailing )
تمام اینها باعث شد ما این روش را برای عرضه محصولات کوهنوردی و طبیعت گردی به جامعه علاقه مند برگزینیم. همچنین تمام سعی این مجموعه بر این است که محصولات با تنوع بالا و با کمترین هزینه در اختیار مشتریان قرار گیرد تا دیگر نیازی به جستجو و صرف هزینه، زمان و انرژی بیش از حد نباشد. البته ذکر این نکته ضروری است که در بازار متنوع امروز، برای به وجود آمدن اطمینان، لازم است که چرخی هم در بازارها زده شود. نظر گروه ما بر این است که در این صورت شما با خیال راحت تری از ما خرید خواهید کرد!
علاوه بر این، ما چاره ای هم برای مشکل سردرگمی افراد تازه وارد اندیشیده ایم. مشاوران متخصص و مجرب ما آماده اند تا به صورت تلفنی یا از طریق ایمیل ( هر طور که مایل باشید! ) سوالات و مشکلات شما را بشنوند و بهترین راهکار ها را ارائه دهند. باز هم باید اشاره کرد که تنها در صورتی که با مشاوران دیگر در این زمینه مشورت کنید می توانید از صحت اطلاعاتی که ما در اختیارتان قرار می دهیم مطلع شوید. به شرطی که به سراغ مشاوران با تجربه و تخصص کافی رفته باشید!
فروشگاه دوبی‌سل در حال حاضر محصولات مرتبط با شاخه های زیر را عرضه می نماید:
– کوهنوردی
– صخره نوردی
– طبیعت گردی (camping)
در آینده نزدیک محصولات مرتبط با شاخه های زیر نیز به فروشگاه اضافه خواهد شد:
– اسکی
– دوچرخه سواری
– شنا
هدف ما ایجاد یک مرکز خرید مطمئن، با تنوع بالای محصول به همراه اطلاعات کافی برای کسانی است که علافه به فعالیت در شاخه های مختلف طبیعت گردی دارند. دوست داریم امکان مقایسه در بالاترین سطح و با صرف کمترین زمان و هزینه و انرژی در اختیار شما قرار بگیرد، تا از این خان دشوار تأمین تجهیزات ( که هفت خانی است برای خودش! ) به سلامت عبور کنید.

پایگاه اطلاع رسانی و ارتباط جمعی دوبی‌سل
جامعه کوهنوردان و طبیعت گردان روز به روز در حال گسترش است. از سوی دیگر هم حجم اطلاعات در این زمینه رشد سرسام آوری دارد. در گذشته ابزارهایی چون وبلاگ ها و امروزه شبکه های اجتماعی به کمک جامعه کوهنوردان و طبیعت گردان آمده بود تا بتوانند دور هم جمع شوند و با هم تبادل اطلاعات داشته باشند. اما هیچ یک جواب گوی نیازها به صورت کامل نبوده اند و جامعه کوهنوردان و طبیعت گردان همواره از عدم وجود یک مرکز جامع تبادل اطلاعات رنج برده است. مجموعه دوبی‌سل برای پوشش این خلا دست به کار شده است.
پایگاه اطلاع رسانی و ارتباط جمعی دوبی‌سل، یک بخش از مجموعه فروشگاه دوبی‌سل محسوب می شود، در حالی که از لحاظ محتوا و ساختار، خود یک مجموعه مستقل و کامل است. مطالب آموزشی به روز و کاربردی، اخبار روز کوهنوردی ایران و جهان، تجربیات کوهنوردان بزرگ ایران و جهان و معرفی مناطق بکر گردشگری از جمله امکاناتی است که در این سایت در اختیار شما قرار می گیرد. اما یکی از مهمترین ویژگی های این سایت، ایجاد محیطی جهت گفتگوی آنلاین کوهنوردان در سراسر کشور است. از این طریق امکان تبادل تجربیات یا آخرین و به روزترین اخبار و اطلاعات برای کل جامعه کوهنوردی و طبیعت گردی ایجاد شده و سرعت بالایی به خود می گیرد.
البته ذکر این نکته ضروری است که دوبی‌سل تنها بستر به وجود آمدن چنین پایگاهی را، داوطلبانه، فراهم کرده و برای رونق آن تلاش می کند، اما بدون حضور فعال تمام اعضای جامعه بزرگ کوهنوردی و طبیعت گردی، این پایگاه به اهداف جامع خود نخواهد رسید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به قسمت راهنمای پایگاه اطلاع رسانی و ارتباط جمعی دوبی‌سل مراجعه کنید.