هدف: ایجاد اردوگاه کمپینگی که از نظر راحتی و تشکیلات، مانند خانه‌ی خودتان باشد. دستیابی یه این هدف تا حد زیادی وابسته به موارد زیر می‌باشد:

۱ . لوازم مناسب

۲ . پیش آمادگی

۳ . حفظ عادت‌های خوب در اردوگاه کمپینگ

نکات این مقاله، که بیشتر از طریق پرسنل REI جمع آوری شده است، این ایده را که هرچه سازماندهی بیشتری انجام شود، مشکل و سختی کمتر پیش می‌آید، ترویج می‌کند.

برای خرید تجهیزات کمپینگ می توانید به وبسایت فروشگاه اینترنتی دوبیسل مراجعه کنید.

چیدمان کمپینگ، وسایل و روشنایی

وقتی که با ماشین کمپ میزنید، می‌توانید لوازم زیادی را انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید امور را کنترل کنید، ابتدا تمرکزتان را روی چیدمان و پناهگاه، وسایل و روشنایی بگذارید.

سازماندهی لوازم کمپ در خانه

برای اطمینان از اینکه هیچ چیز مهمی را جا نگذاشته اید، از چک لیست لوازم استفاده کنید. این‌ها به شما کمک می‌کنند تا برای یک کمپ آماده شوید:

فهرست کمپ

فهرست کمک‌های اولیه

فهرست تدارکات سفر( برای سفر‌های طولانی)

لوازم‌هایی که در انباری هستند را بررسی کنید. بهتر است اگر چیزی را جا گذاشته‌اید، زمانی که هنوز در خانه هستید متوجه شوید.

مثال: به داخل ساک چادر نگاه کنید؛ آیا میله‌های چادر در ساک هستند؟ آیا همه‌ی وسایلتان کامل هستند؟ آیا موارد کمک‌های اولیه که در آخرین سفر خود از آن‌ها استفاده کرده‌اید را دوباره تهیه کرده‌اید؟

اگر بچه‌هارا با خود آورده‌اید، به هرکدام یک کیف برای لوازم شخصیشان بدهید. به هرکدام از آن‌ها کیفی با رنگ متفاوت بدهید. این کیف‌ها محلی برای اسباب بازی‌ها و وسایل شخصی کودک است. بچه‌ها را تشویق کنید که وسایلشان را به کیف برگردانند تا آن‌ها را گم نکنند. به هر کودک فقط یک کیف بدهید؛ این کار باعث می‌شود که آن‌ها بیش از حد وسایل با خود نیاورند.

بچه‌هارا در کارهای ابتدایی شرکت دهید. برای فرزندان خود فهرستی تهیه کنید و آن را به آن‌ها بدهید(به همراه کیف مخصوصشان) و از آن‌ها بخواهید یک روز یا چند روز مانده به سفر وسایلشان را جمع و بسته بندی کنند. با انجام برخی از کارهایتان همزمان با کودک، انگیزه را در آن‌ها ایجاد کنید.

در مقاله‌ی کمپ با کودک، نکات بیشتری را در رابطه با کودکان یاد بگیرید.

یک ساک مسافرتی را برای سفر آماده کنید. مهمترین کار برای سازماندهی کمپ مان این است که جعبه‌ای مخصوص برای کمپ داشته باشیم. ما جعبه ابزاری پلاستیکی چند محفظه را توصیه می‌کنیم. در هرکدام از محفظه‌ها می‌توان بشقاب، تابه، حوله، ظروف و لوازم، چراغ قوه، کبریت، اسکاچ و چیزهای دیگر قرار داد و برای هر سفر از آن استفاده کرد.( گرگ پولکینگورن، REI)

ساک مسافرتی، قسمت دوم. هنگام کمپ زدن با ماشین، وسایل خود را قسمت بندی کنید. به وسایلی که در خانه‌ تان است بیندیشید و آن‌ها را مطابق با اتاق‌هایتان سازماندهی کنید. به عنوان مثال، یک جعبه ی مخصوص به کمپ را برای آشپزخانه ایجاد کنید. برای اتاق خواب، از ساک بزرگی که در آن کیسه‌ی خواب است استفاده کنید و کیسه‌های خوابتان، بالشت، پد یا تشک و درصورت وجود اتاق، لباس‌هایتان را در آن حمل کنید. مخزنی خشک مانند کیف‌های پلاستیکی برای وسیله‌هایی که خیس می‌شوند بیاورید. آن‌ها می‌توانند بسیار مفید باشند.(شری کدی، REI)

بسته بندی‌ها را منظم انجام دهید. وسایل نوری، (کلاه‌های چراغ دار وچراغ قوه)، چادر، لباس‌های بارانی، عایق و مواد دافع حشرات را نباید در ته ساک و زیر سایر وسایل قرار دهید. بسته بندی این موارد و قرار دادنشان در محلی که بتوانید به سرعت به آن‌ها دسترسی پیدا کنید، بسیار کمک کننده خواهد بود.

برپا کردن کمپ

بسته بندی‌ها را به ترتیب و سیستماتیک باز کنید. اول محل کمپینگ. یک محل مناسب برای برپایی چادر انتخاب کنید(مسطح، بدون پوشش گیاهی، سایه دار، محافظ در برابر باد، با زهکشی مناسب باشد) و سپس چادرتان را برپا کنید.

موارد ضروری را در دسترس نگه دارید. بلافاصله پس از ورود به اردوگاه، چراغ پیشانی و یا چراغ قوه را در کیسه ای قرار دهید.همچنین از محل لباس بارانی، لایه‌های عایق و کرم دافع حشرات آگاه باشید. دراین صورت، اگر ناگهانی به آن‌ها نیاز پیدا کردید، می‌توانید به سرعت آن‌ها را پیدا کنید.

همه چیز را به گونه‌ای قابل پیش‌بینی قرار دهید. برای وسایل مهم، مکان‌های ثابتی را تعیین کنید. مثلا بدانید چنگال‌ها و قاشق‌ها در ظرف آبی رنگ، و چراغ قوه در کیف سبز رنگ قرار دارد.

توجه و دقتتان را بالا ببرید. به همسفران خود یادآوری کنید که چیزهایی را که برمی‌دارند، پس از استفاده در جای خود بگذارند تا دیگران هم بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. اگر خیلی ماهر هستید، یک لیست مرجع ایجاد کنید و در آن ذکر کنید که هر چیز، کجا قرار دارد. لیست را در جایی واضح، بچسبانید.

همه را متمرکز نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که همسفرانتان، به خصوص کودکان مکان اردوگاه را به خاطر بسپارند. به همه کمک کنید تا شماره‌ی اردوگاه را به خاطر بسپارند و یا برا آن‌ها نشانه گذاری کنید. مثلا بگویید (اردوگاه ما چهارمین اردوگاه بعد از آمفی تئاتر است). شماره ای را روی کارت بنویسید و آن را در اختیار همه قرار دهید.

شخصی را مسئول نگه داری از کلیدها کنید. برای جلوگیری از گم شدن کلیدها یا قفل شدن ناگهانی در اتومبیلتان، یک فرد بالغ باید مسئولیت نگه داری از کلیدها را بر عهده بگیرد. کلیدها را در کیسه‌ای امن قرار دهید تا گم نشوند یا در زیر وسایل دیگر نیفتند.( لین کریستینن،REI)

آب را با گالنهای مخصوص آب حمل کنید. اینکه یک گالون آب جزء تجهیزاتتان باشد، سیاستی برای داشتن یک سفر خوب است. درصورتی که اردوگاهتان از شیر آب یا پمپ فاصله داشته باشد، داشتن گالنی با شیر آب ایده‌ای مفید است.

تجهیزات حمل و نوشیدن آب را از سایت دوبیسل تهیه کنید

غذاها را بدون مراقبت رها نکنید. خرس‌ها، راکون‌ها، همچنین آهوهای کوهی و زاغ‌ها می‌توانند به سرعت هجوم بیاورند. کار عاقلانه‌ای نیست که یخچال‌های حاوی مواد غذایی را روی میز رها کنید‌. حیوانات آن‌جا هستند، آن‌ها علاقه ای به خودتان ندارند و فقط دنبال غذا هستند. یک ایده‌ی خوب این است که غذاها را در ظرف درب دار بگذارید تا بوی آن‌ها در هوا نپیچد. بارها در پارک ملی یوسیمتی دیده‌ام که خرس‌ها، خودروها را به هم می‌ریزند تا یخچال غذا و جعبه‌ی دونات را در صندلی عقب پیدا کنند.(شری کدی تردر،REL )

به اندازه‌ی کافی لامپ با خود به همراه داشته باشید. هر شخص در کمپ، یک چراغ پیشانی به همراه داشته باشد. رنگ‌های مختلف را برای هر شخص داشته باشید. اگر بچه‌ها منبع نوری خودشان را داشته باشند، راحت‌تر کنترل می‌شوند. همچنین اگر بچه‌ها، هنگامی که از چراغ پیشانی استفاده نمی‌شود، آن‌ها را مثل گردنبند در گردن بیندازند، احتمالا گم نخواهند شد. قوانین را قبل از تاریک شدن اجرا کنید: نور لامپ را در چشم دیگران نتابانید ( لری بویر،REI).

برای خرید هدلامپ و تجهیزات روشنایی به سایت دوبیسل مراجعه کنید.

همه را در کارها مشارکت دهید. ما از بچه‌ها برای انتخاب مکانی  برای برپایی چادر و فضایی برای آشپزخانه یا انباری در فضای آزاد استفاده می‌کنیم. ما میدانیم که اگر بچه‌ها به کمپ مانند خانه‌ای در فضای آزاد نگاه کنند‌، از پس خودشان برمی‌آیند و وسایلی را که برمی‌دارند، به جایی که به آن تعلق دارند برمی‌گردانند.(کریستین لوید، REI)

ابزارهای مناسب با خود بیاورید. در اردوگاه، روی تشک‌های بادی می‌خوابیم. باد کردن ۴ تشک بادی بسیار سخت است بنابراین من یک پمپ با فشار کم/زیاد با خود می‌آورم تا با آن تشک‌ها را باد کنم. فقط مراقب باشید که تشک‌ها را بیش از حد باد نکنید(استیو ناگود، REI).

چاره جو باشید. برای کمپ زدن با ماشین، سطل‌های پلاستکی بزرگ که مخصوص شست و شوی لباس هستند را با خود می‌آوریم. آن‌ها برای جمع کردن شن‌ها، ساختن قلعه‌ی شنی در ساحل و به عنوان ظرف زباله برای پسماند غذایی بسیار مناسب هستند. اگر آن‌هارا وارونه کنید، به صندلی تبدیل می‌شوند. آن‌ها به خوبی روی زمین قرار می‌گیرند و فضای زیادی اشغال نمی‌کنند.(لیزا تاول، REI)

کارآزموده عمل کنید. برای آویران کردن حوله‌های کاغذی از یک چوب لباسی سیمی استفاده کنید. از گیره‌های سفره ای استفاده کنید تا سفره‌یتان را باد نبرد.(کریستین لوید،REI)

سازماندهی در اردوگاه

خودتان را تطبیق دهید. فضای اطراف شما جدید است و کارهای روزمره‌یتان تغییر کرده است: حمام دیگر در چند قدمیتان، مانند زمانی که در خانه‌اید نیست؛ به اندازه‌ی ۶ اردوگاه از شما دور است و در منطقه‌ی Aقرار دارد. شب‌ها خیلی سرد و تاریک است. مثبت بمانید. زندگی کردن با شرایط طبیعت بخشی از جذابیت کمپ است. همه جیز بعد از اولین شب راحت‌تر پیش خواهد رفت. بدانید که پیش آمادگی می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

مرتب باشید. هر فرصتی که پیش آمد آشغال‌ها را از چادر بیرون کنید. شروع به تمیز کردن کنید، تمیز بمانید و احساس تمیزی کنید. با این کار به هم ریختگی در کف چادرتان را به حداقل می‌رسانید.

نکات آشپزخانه. از یخچال ‌های جداگانه برای نوشیدنی‌ها و مواد غذایی استفاده کنید زیرا یخچال‌های مخصوص نوشیدنی اغلب زود باز می‌شوند. برنامه‌ی غذایی خوب و منظمی را با خود بیاورید. آن‌ها بسیار مفید خواهند بود.(هرد مارتین، REI)

وسیله‌هایی راحت و خانگی با خود بیاورید. از چمن مصنوعی یا فرش برای مقابل درب چادر استفاده کنید. از افراد بخواهید تا قبل از وارد شدن به چادر، کفش‌هایشان را در بیاورند تا چادر کثیف نشود. اگر اردوگاه دوش نداشته باشد، در مقابل نور آفتاب حمامی را راه اندازی می‌کنیم و آن را به درخت آویزان می‌کنیم. اطراف آن را می‌پوشانیم و به این ترتیب حمامی در فضای آزاد ایجاد می‌کنیم. حتی کف حمام را با سنگ‌های ساحلی می.پوشانیم تا پاهایمان کثیف نشوند.(کریستین لوید،REI)

شب‌ها یک جفت دمپایی لای انگشتی برای هر فرد در کنار چادر قرار می‌دهیم تا اگر نیمه شب قصد رفتن به دستشویی را داشتند از آن‌ها استفاده کنند. حتما چراغ قوه‌ای را در نزدیک‌ترین کیسه به در قرار دهید.(لیزا تاول،REI)

ما از ننوهای چادردار استفاده می‌کنیم. درست قبل از غروب آفتاب، یک چوب درخشان و نورانی را در یکی از ننوها قرار می‌دهم. این کار ما را راهنمایی می‌کند تا بعد از تاریک شدن هوا بتوانیم به چادر برگردیم و مانند یک چراغ شب نما عمل می‌کند.(لری بویر، REI)

برای خرید ننو می توانید به سایت دوبیسل مراجعه نمایید

یخچال‌ها را از هر نوع جاذبی جدا کنید. شما هرگز نمی‌دانید که آیا ممکن است یخچال سوراخ شود یا نشتی کند.(شری کدی تردر،REI)

برای خرید تجهیزات کمپینگ می توانید به وبسایت فروشگاه اینترنتی دوبیسل مراجعه کنید.

ترجمه شده توسط تیم تولید محتوای دوبیسل

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.