اخبار, وبلاگ

سومین دوره آموزش سنگنوردی در طبیعت، سطوح مقدماتی و متوسط

سومین دوره آموزش سنگنوردی در طبیعت با حضور شش کارآموز در روز جمعه بیست و چهارم خرداد نود و هشت در منطقه سنگنوردی پلخواب برگزار شد.

از مزایای حضور در دوره های سنگنوردی دوبیسل، امکان آشنایی و سنگنوردی در مناطق متنوع سنگنوردی است. استفاده از مسیرهای خلوت تر در منطقه پلخواب باعث شد کارآموزان بیشترین استفاده را از این دوره یک روزه ببرند.

در این دوره ابتدا کارآموزان با تجهیزات و شیوه های مختلف صعود آشنا شده و سپس به تمرین عملی صعود پرداختند. صعود قرقره چند مسیر و تمرین حمایت با ابزار اتوماتیک (گری گری) از جمله تجربیاتی بود که کارآموزان این دوره برای اولین بار به دست آوردند.

کارآموزان در این دوره یک روزه بر روی مسیرهای مهر (5.10b) ، گیدیلیخ (5.11c) و سایه (5.12b) تلاش کردند.

دوره مقدماتی صعود اسپرت مخصوص کسانی است که تا به حال تجربه سنگنوردی نداشته اند و یا تنها در سالن فعالیت داشته اند و علاقه مند به صعود در طبیعت هستند. پس از این دوره، کارآموزان با راهنمایی مربی و کارشناسان دوبیسل برای ادامه مسیر سنگنوردی خود هدف گذاری کرده و تمرینات خود را به شیوه اصولی پی خواهند گرفت.

همچنین در دوره متوسط، به افزایش توان صعود کارآموزان پرداخته شده و تکنیک های سنگنوردی درجات بالاتر با آنان تمرین می شود. با تشکر از امین پیلارام بابت برگزاری دوره و انتقال تجربیات خود به کارآموزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *