مقالات, وبلاگ

ده نکته ایمنی در سنگنوردی

rock climbing awesome hd wallpaper free download nature photos - ده نکته ایمنی در سنگنوردی

صعود پر خطر است.شما باید هرکاری را که می توانید برای کم کردن اثر گرانش و سقوط انجام دهید.اضافه کردن موارد یک کلید است.همواره یک پشتیبان به هر قطعه ابزار و تجهیزاتی که مهم است اضافه کنید و بیشتر از یک نقطه اتکا در محل حمایت و فرود  استفاده کنید.زندگی شما به آن وابسته است.صعودکنندگان تازه کار بیشتر در معرض آسیب هستند.همواره با عقل سلیم عمل کنید، خطرات صعود را لحاظ کنید ، بیشتر از حد خود صعود نکنید، یک مربی با تجربه پیدا کنید و یا دوره ای جهت اینکه چگونه امن صعود کنید بگذرانید.به خاطر داشته باشید بیشتر حوادث بخاطر اشتباهات صعودکننده است.ده نکته ذکر شده را برای حفظ امنیت خود در صعودهای طبیعت استفاده کنید.

1.همیشه هارنس را چک کنید.
پس از اینکه آماده شدید ،همیشه چک کنید که تسمه هارنس هم صعودکننده و هم حمایتچی دوباره برگشته باشد
2 همیشه گره ها را چک کنید
پیش از آنکه صعود را آغاز کنید ،همیشه گره زده شده را که معمولا هشت تعقیب است را دوبار چک کنید که آیا صحیح گره خورده است و گره ضامن هم دارد.همچنین چک کنید که طناب از هر دو حلقه کمر هارنس و حلقه های پا عبور کرده باشد.
3.همیشه کلاه ایمنی را بپوشید
یک کلاه صعود برای اینکه شما طولانی و موفق زنده بمانید ضروری است.همیشه هنگامی که صعود میکنید و یا در حال حمایت هستید آن را بپوشید.کلاه سر شمارا از سنگ های در حال سقوط و شدت سقوط حمایت می کند.
4.همیشه طناب و ابزار حمایت را چک کنید.
هرگاه می خواهید یک صعود سرطناب انجام دهید دوبار چک کنید که آیا طناب به طور صحیح در ابزار حمایت قرار گرفته است.مخصوصا اگر گیری گیری باشد.همینطور مطمئن شوید که طناب و ابزار حمایت با یک کارابین پیچ به هارنس حمایتچی متصل شده باشد.
5.همیشه از یک طناب بلند استفاده کنید
مطمئن شوید طناب به اندازه کافی  برای رسیدن به حمایت ها وبرگشتن به پایین در یک مسیر اسپرت بلند هست وهمینطور در مسیرهایی که نیاز به بیش از یک طول طناب دارند. در مسیرهای اسپرت ،اگر شما شک دارید که طناب کوتاه است ،همیشه یک گره متوقف کننده جهت جلوگیری کردن از افتادن بر روی زمین در ادامه طناب بزنید.
6. همیشه مراقب باشید
هنگامیکه در حال حمایت هستند حواستان را به صعودکننده جمع کنید .او در خطر سقوط فرار دارد. دیگر صعودکننده ها را نگاه نکنید ، با تلفن صحبت نکنید و یا به سگ یا کودکتان توجه نکنید.هرگز دست از حمایت صعودکننده برندارید مگراینکه شما مطمئن باشید او متصل وامن است و با شما  در ارتباط است.
7. همیشه تجهیزات کافی همراه خود داشته باشید
قبل از آنکه یک مسیر را صعود کنید آن را روی زمین بررسی کنید و ببینید به چه چیزهایی نیاز دارید.شما بهتر میدانید.سختگیرانه به کتاب راهنما یی که به شما بگوید چه با خود داشته باشید ،تکیه نکنید .اگر مسیر اسپرت است ،به صورت بصری ببینید به چند پیچ و کوئیک درا نیاز دارید.اگر شک دارید همواره بیش از تعدادی که میاز دارید همراه خود داشته باشید.
8.همیشه طوری صعود کنید که طناب کنار پایتان باشد
اگر یک مسیر را سرطناب صعود میکنید همواره مطمئن شوید که طناب کنار پای شما قرار دارد تا بین آنها یا پشت آنها.اگر در این حالت شما صعود سقوط کنید ،بدن شما می چرخد و سرتان ضربه می خورد.یک کلاه برای حمایت داشته باشید.
9 . همیشه طناب را صحیح بیاندازید
همواره مطمئن باشید که طناب را به طور صحیح درون کارابین های کوئیک درا می اندازید.از انداختن طناب دورن کارابین به طوری که آن از ÷شت کارابین عبور کند اجتناب کنید.اطمینان حاصل کنید که دهانه کارابین ها در جهت خلاف صعود شما قرار بگیرند، در غیر اینصورت طناب از کاراین بیرون خواهد آمد.همیشه از کارابین های قفل شونده در ابزارگزاری های مهم استفاده کنید
10.همیشه از ابزارهای حمایت مطمئن استفاده کنید
در بالای یک مسیر همیشه حداقل از دو نقطه حمایت استفاده کنید.این بهتر است.نقطه اضافه شمارا زنده نگاه میدارد.در یک مسیر اسپرت اگرفردی را با حمایت از بالا فرود میدهید از کارابین قفل شونده استفاده کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *