مقالات, وبلاگ

نوسانات نرخ ارز و کالاهای خارجی – Price fluctuations of dollar

779826 358819 - نوسانات نرخ ارز و کالاهای خارجی - Price fluctuations of dollar

???????? افزایش نرخ ارز و نوسان قیمت ها! چه باید بکنیم؟!
✅ پیشنهاد دوبیسل: کالای غیرضروری نخرید!

با توجه به افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر و تاثیر آن بر قیمت تمامی کالاها، دوبیسل در مقاله ای به بررسی اجمالی این موضوع و راهکارهای مقابله با آن پرداخته و از نقشه راه خود در جهت همراهی با کاربران در این شرایط پر نوسان میگوید. به تمامی کاربران توصیه میکنیم متن زیر را به دقت مطالعه کنند.

متاسفانه در چند روز اخیر، خاطرات تلخ سال های نود و نود و یک در حال تکرار است. دوره نوسانات نرخ ارز بار دیگر به ساعت رسیده و هر لحظه قیمت ها در حال تغییر است.

در این آشفته بازار طبیعی است که واردکنندگان تجهیزات که با ارزهای خارجی سر و کار دارند نیز مجبور به بالا بردن قیمت های محصولاتشان شوند. باید به این نکته توجه داشت که هیچ شرکتی در شرایط نرمال از بالا رفتن قیمت ها استقبال نمی کند، چرا که افزایش قیمت در کوتاه مدت باعث کاهش تقاضا شده و هر شرکتی در درجه اول مایل به فروش اجناس و گردش مالی بالای خود است.

اما در شرایطی مانند روزهای کنونی، شرکت ها در صورت فروش اجناس خود با قیمت قبلی نه تنها سود نخواهند کرد، بلکه در خریدهای بعدی خود سرمایه قبلیشان را نیز از دست می دهند. به همین علت این روزها شاهد عدم فروش اجناس از سوی شرکت های وارد کننده و یا افزایش قیمت هستیم. البته شرکت های منصف در چنین شرایطی تمام فشار را بر دوش مشتریان نمی اندازند. قسمتی از ضرر ناشی از کاهش ارزش پول ملی را خود متحمل شده و قسمتی را نیز ناگزیر با افزایش قیمت محصولات جبران می کنند. خوشبختانه بیشتر شرکت های واردکننده ای که دوبیسل افتخار همکاری با آنان را دارد از جنس شرکت های منصف هستند.

اما در چنین شرایطی چه باید کرد؟

به طور معمول واکنش مردم به چنین موج هایی هجوم برای خرید است. چرا که به عقیده آنان قیمت ها در آینده افزایش چشمگیر خواهد یافت و تا قدرت خرید کم نشده باید برای خرید اقدام کرد.
این نظر درست است اما ایراداتی نیز بر آن وارد است. اصل موضوع کاهش قدرت خرید صحیح است. در چنین شرایطی باید برای خرید یک اولویت بندی دقیق وجود داشته باشد، به این صورت که اجناسی خریداری شوند که اول افزایش قیمت نداشته باشند ثانیا نیازهای ضروری فعلی شما باشند. یکی از اشتباهات مردم در چنین شرایطی خرید اجناس غیر ضروری است که باعث التهاب شدید در تمام بازارها و افزایش میل قیمت گذاران به افزایش قیمت می شود.

✅ با توجه به موارد ذکر شده، پیشنهاد دوبیسل به کاربران خود این است که از خرید اجناس غیرضروری به صرف بالا رفتن قیمت در آینده اجتناب کنند و تنها برای خرید تجهیزاتی که از قبل برای خرید آن برنامه داشته اند اقدام نمایند.
دوبیسل، در حد توان خود، این فرصت را برای کاربران ایجاد نموده تا در صورت نیاز ضروری به تجهیزات، بتوانند با همان قیمت های پایان سال نود و شش آن را تهیه نمایند.
اما در نظر داشته باشید هر بازاری ضوابط و شرایط خود را دارد و دوبیسل نیز از این امر مستثنی نیست. برخی محدودیت ها باعث می شود ما نتوانیم در مقابل برخی افزایش قیمت ها مقاومت کنیم و مجبور به تغییر سریع قیمت ها شویم. اما این اطمینان را به مشتریان گرامی می دهیم که افزایش قیمت ها در سایت دوبیسل تا آخرین زمانی که امکان آن وجود دارد به تاخیر خواهد افتاد تا زمان برای مشتریان جهت تهیه اجناس با قیمت های مناسب تر وجود داشته باشد.

در پایان بار دیگر تاکید میکنیم که نوسانات قیمت، جدای از افزایش نرخ ارز، تابعی از تقاضا نیز هست. بنابراین با حذف تقاضاهای غیر ضروری، خود ما مردم میتوانیم نقشی هرچند اندک در کنترل بازار و کاهش تمایل قیمت گذاران به افزایش قیمت داشته باشیم.

???? در کنار شما هستیم ????

✔️ فروشگاه اینترنتی دوبیسل
www.dobisell.com

@dobisell

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *